خرداد
نقاشی های جذاب فرش ایرانی

نقاشی های جذاب فرش ایرانی


زمان مطالعه : 4 دقیقه

فرش ایرانی در بین آثار هنری جهان جزء ارزشمندترین و باشکوه ترین آثار است که توجه بسیاری از هنرمندان را به خود جلب نموده است. در طراحی فرش دستباف و هم فرش ماشینی از نقش نگارهای زیبایی بهره گرفته شده است، آنتونیو سانتین هنرمند اسپانیایی نقاشی های فوق واقع گرایانه ای از فرش های زیبا و پر نقش و نگار ایرانی کشیده است و نکته جالب نقاشی های رنگ روغن او این است که این فرش ها را طوری کشیده که گویی یک نفر زیر آنها خوابیده است.

آنتونیو سانتین (فلاونول) با استفاده از تکنیک سایه دادن به نقاشی های خود با علاقه زیادی که به فرش های ایرانی دارد نقاشی های خیره کننده و واقعی از فرش های ایرانی را کشیده است و آنها را در قالب یک نمایشگاه واقعی از فرش های ایرانی منتشر کرده و به نمایش عموم گذاشته است. این نقاشی های واقعی و زیبا فقط توانسه گوشه ای از زیبایی های فرش ایرانی را به نمایش بگذارد. 

در این نقاشی‌ها طرح‌ فرش‌های شرقی را می‌بینیم که بی‌اندازه زیبا و حتی از نمونه‌های فرش‌های واقعی هم پرجذبه‌تر هستند!!! آنتونیو با کاربرد رنگ روغن و آکریلیک بر روی بوم‌هایی بزرگ -گاهی در ابعاد واقعی یک فرش- فرش‌هایی بسیار واقع‌گرایانه‌ و زیبا ترسیم می‌کند که البته به نحو ناجوری انگار توده‌ی بدنی انسانی را در زیر خود پنهان کرده‌اند.... شاید کنایه به حذف توجه به فیگور انسانی در هنر شرق و جای‌گزینی هنر انتزاعی نگاره‌های شرقی. شما در ادامه تعدادی از این نقاشی های واقعی از فرش ایرانی رو مشاهده می کنید.

(ccomment) دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی
آخرین بازدید لحظاتی پیش
سلام دوست عزیز
شما میتوانید برای برقراری ارتباط و گرفتن راهنمایی از کارشناسان خبره ما در تلگرام به ما پیام دهید